PŘEKLAD: Rozhovor pro Complex

11. prosince 2011 v 15:48 |  Články
Pro ty, co se chtějí o Laně dozvědět zase něco víc, nebo pro ty co o ní doteď nic nevědí a chtějí vědět, tu mám počteníčko. Přeložila jsem rozhovor, který Lana udělala před několika týdny s časopisem Complex. V podstatě je to takový životopis ... téměř.

Překlad mi dal zabrat, kopírujte se zdrojem prosím.

______________________________________________________________________________
Complex: Ty ses přestěhovala z Lake Placid do New Yorku před sedmi lety aby jsi začla svojí kariéru v hudbě. Teď už máš. Jak se to stalo?

Lana Del Rey: Prostě jsem chodila na karaoke a takové věci. Převážně v Brooklynu. Byla to folková scéna. Když mi bylo 19, podepsala jsem smlouvu s jednou nezávislou nahrávací společtostí. Byla jsem jediná na jejich seznamu a pak se ta deska odložila. Po tom jsem stále chtěla zpívat, ale chtěla jsem být víc sama za sebe. Je to věc posledních 3 měsíců, kdy mám nějakou pozornost.Ty jsi opravdu přišla odnikud. Měla jsi nějaký vztah s někým od Interscope před tím než jsi se tohle léto vyšplhala k popularitě?

Ne, nikdy jsem nepotkala nikoho takové kapacity. Odešla jsem před rokem a půl do různých nahrávacích společtností v Londýně ukázat jim mé songy, ale nikdo neměl zájem. Nidy před tím jsem nepotkala lidi u kterých jsem nyní podepsaná. Vím, že hodně lidí zajímá tenhle můj obchod. (smích)


Jo, když jsem poprvé slyšel song "Video Games" v červenci, tvoje společnost tam byla uvedená.

No, napsala jsem to několik měsíců před tím se skladatelem jménem Justin Parker. Dostala jsem publicitu teprve před pár týdny. Podepsala jsem mojí smlouvu před pár týdny. Měla jsem opravdu pilného manažera po poslední dva roky. Pokud jde o pomoc, neměla jsem vůbec žádnou, ale to je v pohodě.

Žádná pomoc s videem "Video Games"? To editování je výborné!

Ne, našla jsem a pracovala na všech klipech sama. V posledních 4 týdnech jsem musela najmout specialisty k dosažení lidí, aby byli požádáni o svolení k použití těchto záběrů, ale všechno jsem našla díky klíčovým slovům na Youtube před 10 měsíci. Ne že by byůa ta videa nějak dobrá, jsou zatraceně divné. Neni to, že bych chtěla aby ta videa vypadala takto, je to jen materiál s kterým jsem mohla pracovat v tu dobu. Nejsem si jistá, jestli je to perfektní reprezentace toho co jsem chtěla vybrat kdybych měla víc peněz. (smích)


No, pro tebe to zafungovalo.

Jo to si myslíš, ale je tu odpor když to vidím teď. Ale to je fajn.


Někdy potkávám lidi, kteří odporu čelí, je to jak "no a" a nebo "nenávistivci budou nenávidět."

Tak se necítím, nejsem tak v pohodě. Cítím se jako že chci zatraceně zabít sama sebe. Je to příšerné.Co tě otravuje na kritice?

Prostě nemám zájem. Hudba je pro mě na vedlejší. Přeju si abych se mohla vrátit do normálu. Jsem opravdu tichý člověk. Vždycky jsem byla. Je to těžké když vidím tolik věcí napsaných o mě. Není to, co jsem si představovala.


Jo, je tu mnoho spekulací o tvých rtech.

Můžu říct, že tohle začíná být zkurvený problém. Nepodepsala jsem se, abych byla slavná., jenom jsem chtěla zpívat. Je to tak otravné, ale co nadělám?


Jak jinak se tvůj život změnil od té doby co tvoje hudba unikla ven?

Hodně se toho hýbe, pracuji s mnohe odlišními producenty a pokouším se dát desce ten správný zvuk. Mám 4 songy, které si myslím, zvukově jsou dobré. Album je napsané, ale neni produkované. Ještě jsem všechno neupravila. Stále ještě žiji mezi miliony místy. Ale je to milé nesnait se přežívat na ulici. (smích) Je to dobréJsem ráda, že jsem v bezpečí a nejsem v nebezpečném prostředí.


Kde je těch milion míst?

Poslední rok a půl jsem žila v Londýně. Začala jsem pracovat s různými producenty. Nikdy jsem si nepředstavovala že skončím tady, ale hodně času jsem tu ztrávila. Jezdím do Skotska do Glasgow za přáteli. Je to opravdu zábava, ale je tu hodně jiných věcí. Můj život nebyl o hudbě momentálně po dlouhou dobu. Je tu mnoho odlišných stránek mého života o kterých opravdu nemluvím.


Takže tobě je 25?

Ano je mi 25.


Kdy ti bude 26?

21. června


Kdo je ten, co ti zlomil srdce?

Písně jsou o dvou osobách, se kterými bych nemohla jít protože se dostali do problému a museli odejít. Když jste introvert jako já a byli jste po chvíli osamělí, a pak najdete někoho kdo vám rozumí začnou vám být hodně atraktivní. Je to opravdové osvobození.


Viděl jsem jak píšeš na tvitter věci jako "Stále na tebe myslím." Máš pocit, že bys s jedním z nich měla být?

Ne, v tomto konkrétním případě vím, že bych neměla být s touto osobou, ale jsem stále osaměla. Je to tak těžké být sám. Myslím si, někde hluboko, když potkáte někoho kdo by mohl být ten pravý, myslím, že víte. Je to ojedinělé.


Vypadá to, jako by jsi hrála svůj retro sex appeal úmyslně.

Většina písní je o zlomeném srdci, ale možná nekterá videa a obrázky byly přidáné podle vnímání. Jsou trochuu svůdné, že? (smích) Bavím se se vším tím, ale hudba a focení není konec konců všechno. Jsou zábava, ale nejsou pro mne důležité. Nejdůležitější věc, samozřejmě, je nahrávka. Jenom doufám, že jsem vytvořila zvuk světa, který mám na mysli.


S kým pracuješ?

Můj nejlepší kamarád, který je skladatel pro filmy v Kalifornii. On pracoval s Jeff Bhasker (producent Kanye Westa) a Emile Haynie (producent Kid Cudiho), který je víc do světa hip hopu. Vytváříme opravdu dobré věci. Myslím, že to nebude jednoduchá cesta, ale pro mě to bude o písních.


Hodně lidí má vysoké očekávání pro tvoje album. Cítíš se pod tlakem?

Ne Necítím se pod tlakem, ale jsem nervózní. Nejsem zvyklá aby mojí hudbu slyšelo tolik lidí. Když dlouhý čas nemáš možnost aby tvojí hudbu slyšelo větší množství lidí, začneš to dělat jen pro sebe a to ten tlak odvádí. Opravdu se mi albu líbí. Jasně, ře doufám že to lidi budou mít rádi, nechci okolo toho žádné drama.
______________________________________________________________________________
 


Komentáře

1 ^Lukra^ | Web | 11. prosince 2011 v 17:05 | Reagovat

Ja som tak isto rad ze vidim nejaky cesky blog :D Myslela som si ze v blogovom svete nenajdem ani jeden :D
P.S. Pri hladani som nasla aj bankovku: http://27.media.tumblr.com/tumblr_lvbo243S9O1qftigpo1_500.png :D
P.S.2 Nechces spriatelit? :)

2 forever♥Miley | Web | 11. prosince 2011 v 17:30 | Reagovat

Hezký blog...Ten layout♥ jednoduchý,ale krásný ;)

3 WhiteSparkle | Web | 11. prosince 2011 v 21:31 | Reagovat

Správně!:D Jinak moc pěkný blog!;)

4 WhiteSparkle | Web | 12. prosince 2011 v 17:19 | Reagovat

Děkuju moc, toho si cením nejvíc!:*
PS: Tam na těch nehtech má béžový lak, ale vypadá to tak no!:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama