Anthony Mandler o "National Athem"

2. července 2012 v 14:44 |  Články

Video "National Athem" má už přes 2 a půl milionu zhlédnutí na Youtube, má dokonce i reklamu na Facebooku. U článku s videem si teď můžete přečíst překlad jejího monologu!

Rozruch kolem videa nepřestává a MTV exklusivně přes skype vyzpovídalo režiséra Anthonyho Mandlera a ten odhalil jeho a Lanin záměr minifilmu. Tady je překlad toho, co MTV odpověděl. Vše v celém článku.


"Teď chápete proč jsem se držel zpátky od mluvení o tom (videoklipu), nechtěl jsem nic zkazit. Kdykoliv máte co do činění s Kennedyovými, máte co dočinění se sudem střelného prachu. A opravdu to, co se Lana snažila udělat - byl to její koncept, přišla s tím za mnou a já to s ní domyslel - opravdu vypadalo a objevovalo určitý pravzor; jako Shakespear napsal "Romeo a Julii," a to se stalo archetypem příběhu zakázané lásky.


A myslím si, že vztah Kennedyů, samozřejmě trouhelník mezi Marilyn Monroe, Jackie O a Jackem Kennedym, se stal jakýmsi ideálem toho, co se zdálo perfektní z venčí a hnilo zevnitř. A Lana byla opravdu zaujatá objevováním téhle ztráty nevinnosti, ta myšlenka, že to co prožíváš není to co možná nebudeš vždycky prožívat. Protože vždy, když řeknete "Kennedy," okamžitě to něco evokuje. Něco jako když řeknu "je to příběh Romea a Julie." Takže si myslím, že použití téhle moci v tomto příběhu rodokmenu je skvělá příležitost kde ukázat ztrátu něčeho, úpadek něčeho.

Použili jsme rámcově Kennedyovi ke druhu jakéhosi realizování té nové idylky, rasové různorodé idylky, tak možná sociálně různorodé idylky ... uvést jí do moderní doby, ale udržet jí v té klasické formě. Jsou tu svým způsobem mikro-komentáře na "Toto je nová královská rodina," víte, Lana a A$AP, snažíme se vybrat dva lidi, co by možná reprezentovali další generaci něčeho. Myslím, že dokonce s Africko-americkým prezidentem to je stále kontroverzní vidět ho hrát Johnyho F. Kennedyho, je to stále tabu, i když by už nemělo. Jste jako "Je to správné nebo špatné? Zdá se to opravdu správné , ale také velmi špatné najendou." A myslím ve všech písničkách Lany a hlavně její image, a to jaká osoba ona je, to všechno zapadá. Je to jak koukat na dvě strany zrcadla, kdy si nejste jistí na jakou stranu se koukáte.

Nechtěli jsme aby to bylo výsměchem. Kolik umělců, rapperů a zpěváků jste viděli pobíhat ve špatně sedícím obleku, chovajících se jako prezidenti? A myslím, že to moždá tak mělo fungovat s ostatními jako výsměch, ale není to to, co jsme my chtěli; my jsmě chtěli, aby to bylo velmi vážné. Celý ten film svým způsobem zakrývá výstřely, zkrývá to detail na ruku, která provedla výstřel a nevidíte nic násilného. To co je vidět v Zapruderově filmu [snímek ze soukromé kamery Zaprudera, který ná místě zaznamenal výstřel na Kennedyho], to je násili, destruktivní akt, nechtěl jsem se tomu přiblížit. Není to o předělání umírající scény, je to o osobě, která seděla vedle něj, je to o tom vidět akt jejíma očima, vidět to hroucení se toho hradu v ten moment, ten záběr kde vychází z auta, ta bolest v jejích očích, to zničení, je to jako když se kolem ní hroutí stěny toho hradu. To je to, co jsme chtěli."

_____________________________________________
Překlad © lanadelreyfans.blog.cz, zdroj
 


Komentáře

1 *Lucy* | Web | 2. července 2012 v 16:02 | Reagovat

Tak teda nič =D A ďakujem =)

2 Lily Love | Web | 2. července 2012 v 16:33 | Reagovat

já jsem toho videa viděla jenom kousek,nejdřív jsem si myslela že je to film protože to mělo dlouhý trailer :D

3 8Sin | 2. července 2012 v 19:25 | Reagovat

Mně se klip moc nelíbí ... je to samozřejmě super nápad sledovat zhudebněné nejslavnější fotky, ale po nějaké chvilce mě to začne tak trošku nudit a nemám potřebu se na to znovu dívat. Nápad 100% ale pro mě je to pak nuda. Těším se na Summertime Sadness

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama